Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postęp cywilizacyjny - wady i zalety postępu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Współcześnie żyjemy w czasach dynamicznego postępu cywilizacyjnego. Jeszcze nigdy w historii zmiany nie następowały tak szybko, a można się spodziewać, że z upływem czasu będą one jeszcze szybsze. Należy pamiętać jednak, że wiele zjawisk, także i postęp cywilizacyjny, ma dwa oblicza – to pozytywne, niosące wiele wygód ludzkości oraz to, które wiąże się z wieloma zagrożeniami.

Niewątpliwymi zaletami postępu cywilizacyjnego jest wzrost wygody życia, wzrost dobrobytu i bezpieczeństwa, możliwości samorozwoju i autoekspresji, wydłużenie długości życia związane z rozwojem zaawansowanych technologii oraz medycyny i wiele, wiele innych.

Postęp cywilizacyjny jest związany z dynamicznym rozwojem transportu, komunikacji, upowszechnieniu sprzętów ułatwiających prace domowe oraz łatwej dostępności rozrywek. Świadkami niesamowitej przemiany w tych dziedzinach są ludzie dziś już starsi, których lata młodości przypadły na lata powojenne. Od tamtych czasów po dzień dzisiejszy nastąpił niesamowity postęp cywilizacyjny – przede wszystkim technologiczny. Ludzie stanęli na Księżycu, wynaleziono komputery o niewyobrażalnych dla człowieka możliwościach obliczeniowych, pojawił się Internet łączący w kilka sekund najbardziej oddalone od...

Podobne wypracowania