Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Oficjalni Chuligani - historia, charakterystyka, informacje. Chuligani jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Subkultura najczęściej jest definiowana jako grupa wyznających zespół odmiennych norm i wzorców od tych, które zostały przyjęte przez ogół społeczeństwa – w ten sposób dystansuje się ona względem rzeczywistości społecznej i jej wartości albo nawet jawnie ją odrzuca. Często z łatwością można wskazać na przyjmowane przez członków konkretnej grupy jednolite założenia światopoglądowe (lub ich brak – wtedy mowa będzie o amoralności i nihilizmie), przy jednoczesnym odrzuceniu tradycyjnych dla ogółu społeczeństwa wartości, takich jak praca czy rodzina. Ten „ideowy rdzeń” jest najważniejszym wskaźnikiem pozwalającym odróżnić od siebie różne subkultury.

Oficjalni Chuligani (Official Hooligans) to subkultura, której korzenie sięgają 1989 roku. Powstała na zachodzie Europy, ale szybko dotarła i do Polski. W opinii niektórych badaczy pojawia się stwierdzenie, że ruch ten wyodrębnił się z subkultury skinów. Ich zasięg działania jest dość szeroki, gdyż dążą do zawładnięcia ulicami, dyskotekami, środkami zbiorowej komunikacji oraz wieloma innymi miejscami publicznymi. Cechą charakterystyczną tej zbiorowości jest solidarność wszystkich jej członków. Z kolei wewnętrzne zorganizowanie...

Podobne wypracowania