Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Metalowcy - charakterystyka, ideologia, muzyka. Metalowcy jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Metalowcy to subkultura – termin „subkultura” najczęściej przyjmuje się na oznaczenie przyjętego przez jakąś grupą czy zbiorowość zespół norm i wzorów postępowania odmiennego od modeli akceptowanych i obowiązujących powszechnie – która swoimi korzeniami sięga lat 70. XX wieku.

Terminologia określająca ten ruch wywodzi się z ciężkiej, dynamicznej muzyki rockowej. Próżno poszukiwać jednolitej, spójnej ideologii wyróżniającej członków tego ruchu, gdyż z założenia owa „warstwa wewnętrzna” (światopogląd) nie jest ich cechą charakterystyczną. Najbardziej istotnym i w zasadzie jedynym czynnikiem, który łączy wszystkich przynależących do subkultury metalowej jest właśnie wspólny gust muzyczny i cel, wyrażający się w dążeniu do wzajemnych spotkań na koncertach.

Ruch zrzesza fanów muzyki heavy metalowej, w tym zwłaszcza tych, którzy preferują ciężkiego rocka, tzw. „ciężkie brzmienie”. Zewnętrznym wyróżnikiem członków przynależących do grupy metalowców są długie włosy, obcisłe spodnie, skórzane kurki, czarne T-shirty czy rękawiczki z obciętymi palcami. Często powszechnie można było spotkać się z opiniami przypisującymi metalowcom...

Podobne wypracowania