Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zbigniew Messner - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zbigniew Messner urodził się 13 marca 1929 roku w miejscowości Stryj. Znany powszechnie jako działacz komunistyczny. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach. W 1961 roku uzyskał tytuł doktora na swojej macierzystej uczelni. Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku został profesorem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a trzy lata później został mianowany rektorem tejże uczelni. Jego szeroka wiedza, zwłaszcza z zakresu ekonomii, stała się podstawą licznych publikacji książkowych, których przedmiot koncentruje się przede wszystkim na możliwości zastosowania informatyki w aspektach związanych z ekonomią i rachunkowością. 

Poza działalnością naukową dużo czasu zajmowała Messnerowi aktywność polityczna. Niemalże przez całą dekadę lat osiemdziesiątych XX wieku zaliczał się do członków Biura Politycznego Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KC PZPR). Na przełomie 1982 i 1983 roku objął stanowisko I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, który miał swoją siedzibę w Katowicach. 

Bezpośrednio potem został wicepremierem ds. ekonomicznych, by następnie, począwszy od października 1985 roku, przez niemal cztery lata piastować...

Podobne wypracowania