Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Międzynarodowe Towarzystwo Finansowe (IFC) - MTF - organizacja, cele, członkowie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

MTF to skrótowa nazwa Międzynarodowego Towarzystwa Finansowego (po angielsku – IFC). Instytucja ta zrzesza wiele państwa, przede wszystkim tych rozwijających się.

Międzynarodowe Towarzystwo Finansowe zostało założone w roku 1956. Celem powołania takiej organizacji miało być głównie koordynowanie spraw finansowych państw członkowskich. Poza tym MTF zajmuje się finansowaniem prywatnych firm, doradztwem finansowym, kontrolą rynków finansowych w krajach należących do Towarzystwa, udzielaniem pożyczek państwom potrzebującym.

Inicjatywa utworzenia tego rodzaju instytucji powstała z chęci istnienia względnej jedności finansowej i udzielania sobie wzajemnej pomocy. Główny filar działalności Towarzystwa to udzielanie długotrwałych kredytów. Zaletą takich działań jest brak konieczności uzyskania gwarancji rządowej. W praktyce oznacza to, iż MTF jest organizacją niezależną, która podejmuje decyzje i określa kierunek działań we własnym zakresie. Jest ona jednak blisko związana z Bankiem Światowym i jest jego członkiem.

Niemal każde państwo może otrzymać wsparcie finansowe od Towarzystwa. Jak już wspominano, nie jest konieczna gwarancja, dlatego też MTF wspiera przede wszystkim sektor prywatny i funkcjonujące w nim firmy. Ważne...

Podobne wypracowania