Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Deklaracje - Deklaracja z Rio w sprawie środowiska i rozwoju (1992) - 27 zasad. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Rio de Janeiro zostało wytypowane na miejsce obrad Szczytu Ziemi w 1992 roku. W dniach 3-14 czerwca grono przedstawicieli ponad 170 krajów świata, w większości głów państw i rządów, przybyło do stolicy Brazylii, by uczestniczyć w Konferencji Narodów Zjednoczonych zatytułowanej „Środowisko i Rozwój”. Spotkanie odbyło się w celu oceny stanu ochrony środowiska naturalnego oraz podjęcia odpowiednich działań w tej dziedzinie.

Ważnym wydarzeniem podczas Szczytu Ziemi w Rio było stworzenie Agendy 21, która zawierała zbiór 40 zadań mających na celu doprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Wszystkie prawa i obowiązki podzielono na cztery strefy: wymiar społeczny i ekonomiczny, środki realizacji, ochrona i zarządzanie zasobami rozwoju oraz umacnianie roli różnych grup społecznych. Drugim, równie istotnym przedsięwzięciem było ogłoszenie Deklaracji z Rio w sprawie Środowiska i Rozwoju.

Na dokument złożyło się 27 zasad dotyczących kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wyznaczone zadania powinny zaowocować ustanowieniem nowego ładu na Ziemi, który charakteryzowałby się lepszą jakością życia, a także pozwoliłby człowiekowi egzystować w zgodzie z naturą. Uznano, iż fundamentalnymi...

Podobne wypracowania