Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny - organizacje terrorystyczne - charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP, angielska nazwa brzmi The Popular Front for the Liberation of Palestine, PFLP; nazywana również Grupą Czerwonych Orłów) to kolejna, obok m.in. Al-Fatah, Hamasu czy OWP, palestyńska organizacja terrorystyczna dążąca do całkowitego wyzwolenia Palestyny spod wpływów izraelskich. Jest to organizacja świecka, utożsamiająca się z ideami marksistowsko-leninowskimi. Jej początki sięgają sierpnia 1967 roku, kiedy to pod kierownictwem George'a Habasha dokonało się zjednoczeniem trzech niewielkich organizacji. 

Państwem mocno wspierających dążenia i działania LFWP jest Syria, ona też w znacznej mierze pomagała jej pod względem finansowym, a także zbrojnym. Na terenie Syrii znajdował się również obóz szkoleniowy dla „Czerwonych Orłów” (inny taki obóz mieścił się na terenie Jordanii). W pierwszych latach swojego istnienia Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny skupiał w swoich szeregach blisko tysiąc osób. Organizacja posiadała także własny organ prasowy, wychodzący pod nazwą „Cel” (al-Hadaf). W rok po utworzeniu, LFWP weszła w skład Organizacji Wyzwolenia Palestyny, która miała jednoczyć wszystkie oddziały Palestyńczyków walczące przeciw Izraelowi...

Podobne wypracowania