Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Otto von Bismarck – biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Otto von Bismarck urodził się 1 kwietnia 1815 roku w Schönhausen. Jego ojcem był Ferdynand Bismarck. Rodzina polityka wywodziła sie z pruskiej szlachty. Jego matką była Wilhelmina, z pochodzenia mieszczanka. Otto nie był jedynym dzieckiem pary. Miał młodszą siostrę Malwinę oraz brata Bernarda.

Był osobą dobrze wykształconą. Kiedy ukończył gimnazjum, po zdaniu egzaminów maturalnych, rozpoczął studia na uniwersytecie w Getyndze. Kierunkiem, który wybrał, było prawo. Studiów na owej uczelni nie ukończył. Dyplom zdobył na berlińskim uniwersytecie. Jak kolwiek wiele można o Bismarcku powiedzieć, to na pewno nie, iż był on uczniem pilnym i sumiennym. Zaniedbywał naukę na rzecz prowadzenia życia towarzyskiego.

Po ukończeniu szkoły rozpoczął karierę  zawodową. Pierwszą posadą jaką piastował była praca w  sądzie w Berlinie. Stamtąd Bismarck udał się do Akwizgranu, skąd powriócił do rodzinnego domu w roku 1838. Jego osoba wzbudzała wiele kontrowersji. Był mężczyzną lubującym się w rozkoszach, jakie oferowało mu życie. Przepadał za spotkaniami towarzyskimi, zwłaszcza tymi, które odbywały się w gronie kobiet.

Pierwsze, oficjalne wystąpienie Otto przypadło na dzień 17 maja 1847 roku. Nie wzbudziło ono podziwu wśród...

Podobne wypracowania