Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ryszard Wagner - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ten niemiecki kompozytor jest jednym z najsłynniejszych muzyków doby neoromantyzmu. Specjalizował się w operach i takie jego dzieła jak „Pierścień Nibelunga”, „Zygfryd” czy „Parsifal” przeszły do historii jako czołowe utwory XIX-wiecznej muzyki klasycznej.

Muzyk urodził się w 1913 roku, jednak sprawa ojcostwa do dzisiaj nie została wyjaśniona. Według jednych źródeł ojcem Richarda był urzędnik policyjny z Lipska, według innych – pewien aktor, który później ożenił się z matką kompozytora. Początkowe lata nauki pobierał Wagner w rodzinnym Lipsku, następnie kształcił się na uniwersytecie w tym mieście. Jego nauczycielem był profesor Weinlig. Na wstępnym etapie młodzieniec wiązał swoją przyszłość z literaturą, gdyż fascynowała go twórczość pisarzy i poetów niemieckich, zwłaszcza ta dotycząca wątków mitologicznych i baśniowych. W wieku dwudziestu lat pracował już jednak jako dyrektor chóru w Würzburgu i w tym czasie miał napisane już dwie opery: „Die Feen” oraz „Das Liebesverbot”. Napisał w tym czasie także dzieła pt.: „Boginki” oraz „Zakaz miłości”, jednak nie przyniosły mu one większego powodzenia.

Wagner postanowił wyprowadzić...

Podobne wypracowania