Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Thanks to microwaves and fast food restaurants, food has become easier to prepare. Do you think it's beneficial to society? (opinion) - Dzięki mikrofalówkom i barom fast food jedzenie stało się łatwiejsze do zrobienia. Czy to dobre dla ludzi? (opinia)

It is often said: 'You are what we eat'. If that's true then it's not easy to answer the following question: 'Are the microwaves and fast food restaurants beneficial to society'? First of all - let’s  take a look at the facts.

On the Internet you can find an information that more than fifty millions (!) of Americans depend on fast food. Moreover they spend around hundred billion of dollars on this kind of nutrition. However meals are not that expensive. The low price is one of the biggest advantages of junk food. Everyone can effort to buy a burger. This is why we choose to go to fast food restaurants most of the time. Healthy food costs a lot more. Nevertheless, eating in a fast food seems economical only for a single person, not for a family.
 
On the other hand, fast food restaurants are usually just around the corner. There is almost no chance that you work or live in a place with no McDonald's nearby.  Even when it is closed, you can order pizza online and it doesn’t matter what time it is. The invention of the microwave and the popularity of fast food is just a 'perfect' solution for the people who don't have time to cook at home and do not have enough money to dine in an expensive restaurants. Many people claim that, as it comes to fast food restaurants, you don't need to wait for food and you can practice portion control (junior, small, regular, extra size). However I do not really think this kind of lifestyle is really beneficial to the society…

It is beyond doubt that eating fast food and products prepared in microwaves leads to obesity. It can cause many serious consequences like high cholesterol level and cardiac problems. It is worth mentioning that it also may increase the risk of coronary diseases and high blood pressure. You can reach your daily sodium intake in only one meal! Fast food and meals prepared in microwaves contain high amounts of fats, calories and salt. To prevent the mentioned above risks, you should be aware of what you eat.

Furthermore, I would like to highlight the fact that the families who are used to eat junk food, don't cook and don't eat together. It is a shame indeed. People spend less and less time together. A family meal is always a great opportunity to share worries and thoughts.

To conclude, if we are used to eating in fast food restaurants and 'cooking' in microwaves we may as well forget about our national cuisine and receipts.

Tłumaczenie

Mówi się często, że jesteś tym, co jesz. Jeśli to prawda, odpowiedź na pytanie postawione w temacie nie jest wcale taka oczywista. Po pierwsze, przytoczmy pewne fakty.

W Internecie można znaleźć informacje o tym, że ponad pięćdziesiąt milionów Amerykanów jest uzależniona od fast foodów. Co więcej, wydają oni około stu bilionów dolarów na tego typu żywienie. Mimo to posiłki nie są wcale takie drogie. Cena jest jedną z podstawowych zalet fast foodów. Każdy może pozwolić sobie na kupno hamburgera. To dlatego właśnie w większości wypadków wybieramy właśnie tego typu „restauracje”. Zdrowe żywienie kosztuje. Mimo to całkiem możliwe jest, że jedzenie burgerów może być opłacalne tylko dla singli, nie dla rodzin.

Z drugiej strony, lokale fast food są niemalże na każdym rogu. Niemożliwym jest, że pracujesz lub mieszkasz w miejscu, gdzie w pobliżu nie byłoby McDonalda. Nawet wtedy, gdy jest zamknięty, możesz przez Internet zamówić pizzę i pora nie ma tutaj znaczenia. Wynalezienie mikrofalówki i popularność fast foodów jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wiecznie nie mają czasu i jednocześnie nie stać ich na drogie restauracje. Wielu ludzi podkreśla, że na jedzenie „z Maca” nie trzeba czekać, a ponadto można wybrać rozmiar posiłku (dla dzieci, mały, normalny, extra). Mimo to tak naprawdę wcale nie uważam, że taki styl życia jest dla społeczeństwa odpowiedni i że wpływa na nie korzystnie.

Nie ulega wątpliwości, że jedzenie produktów z fast foodów oraz posiłków odgrzewanych w mikrofalówce powoduje otyłość. Ta z kolei może powodować poważne konsekwencje, takie jak podwyższony poziom cholesterolu czy problemy z sercem. Warto też podkreślić, że zwiększa się również ryzyko zawału i ciśnienie krwi. Podczas jednego posiłku możesz przekroczyć dzienną dawkę spożywanego sodu! Fast foody i jedzenie z mikrofali zawiera więcej tłuszczu, kalorii i soli. By uchronić się przed niebezpieczeństwem i uniknąć szkodliwych konsekwencji, powinnyśmy uważać na to, co spożywamy.

Chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że rodziny, które zwykły „jadać na mieście”, nie gotują i nie jadają razem. To naprawdę wielka szkoda. Spędzają oni ze sobą coraz mniej czasu, a rodzinny posiłek to zawsze doskonała okazja do podzielenia się problemami i wymiany kilku zdań.

Konkludując, chciałabym jeszcze powiedzieć, że jedzenie w restauracjach i gotowanie w mikrofalówce sprawia, że zapominamy o kuchni tradycyjnej i tradycyjnych przepisach.

Podobne wypracowania do Thanks to microwaves and fast food restaurants, food has become easier to prepare. Do you think it's beneficial to society? (opinion) - Dzięki mikrofalówkom i barom fast food jedzenie stało się łatwiejsze do zrobienia. Czy to dobre dla ludzi? (opinia)