Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Letter to a friend - Christmas wishes - List do przyjaciela - życzenia bożonarodzeniowe

Dear Jane and Paul,

Thank you for your letter. I hope your journey to London was comfortable. The week after you have left, Ania and Piotrek visited us and they were very disappointed that they had missed the opportunity to see you. They said next time you are in Poland we must all meet or maybe even organize a small party. They both say hi.

Karolina checked the information that you were interested in and told me to tell you that all is settled. She may go to London next month but I’m sure she has already told you. What’s the weather like in the Isles? Here it’s been snowing all day long and it seems to me that we will enjoy white Christmas. The only drawback is that I have to work with a shuffle in the mornings and sometimes afternoons. Winter is definitely not my favourite time of year.

Have you bought your presents yet? I haven’t. I think I will keep procrastinating this till the very last moment, just like the last year. It’s not my fault that I am rubbish at making out what to buy people! I think I will buy my mum a new book by her favourite author, but I have no idea what to buy my dad. Any ideas? Last year I bought him a sweater, so this year it has to be something different. This year we are having Christmas Eve dinner at my sister’s house. It’s going to be something completely different, as until now we were having the dinner at my place. My sister is very excited about it. I will visit her early to help her with the preparations. I am sure everything will go according to our plan but she keeps predicting various disasters. I would be surprised if she acted differently.

Dear friends, as Christmas is just around the corner, I want to wish you very happy holidays. Enjoy this special time and have fun with your family and friends. Hope we will see each other again soon.

Best wishes,
Oliwia

(1)
Happy Xmas for you and your family. Wish you lots of love and understanding.

Tłumaczenie

Drodzy Jane i Paul,

dziękuje za wasz list. Mam nadzieję, że wasza podróż do Londynu była wygodna. Tydzień po tym, jak wyjechaliście, odwiedzili nas Ania i Piotrek i byli bardzo rozczarowani, że przegapili okazję, żeby się z wami spotkać. Powiedzieli, że następnym razem, kiedy będziecie w Polsce, musimy wszyscy się spotkać, może nawet zorganizować małe przyjęcie. Oboje was pozdrawiają.

Karolina sprawdziła informację, którą się interesowaliście i kazała wam przekazać, że wszystko jest załatwione. Być może pojedzie do Londynu w przyszłym miesiącu, ale na pewno już wam o tym powiedziała. Jaka panuje pogoda na Wyspach? Tutaj śnieży przez cały dzień i wydaje mi się, że uradują nas białe święta. Jedyny minus to to, że muszę rano, a nawet po południu, pracować z łopatą. Zima to zdecydowanie nie jest moja ulubiona pora roku.

Czy już kupiliście prezenty? Ja nie. Myślę, że będę to odkładać aż do ostatniej chwili, tak jak w zeszłym roku. To nie moja wina, że jestem beznadziejna w wymyślaniu, co podarować ludziom! Myślę, że mamie kupię nową książkę jej ulubionego autora, ale nie mam pojęcia, co kupić tacie. Jakieś pomysły? W zeszłym roku kupiłam mu sweter, więc w tym musi to być coś innego. W tym roku jemy kolację wigilijną w domu mojej siostry. To będzie coś zupełnie innego, bo do teraz odbywała się w moim domu. Moja siostra jest tym bardzo podekscytowana. Odwiedzę ją wcześniej i pomogę przy przygotowaniach. Jestem pewna, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, ale ona ciągle przewiduje różne katastrofy. Byłabym zaskoczona, gdyby zachowywała się inaczej.

Drodzy przyjaciele, ponieważ święta za pasem, chcę życzyć wam wesołych świąt. Cieszcie się tym szczególnym czasem i dobrze się bawcie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Mam nadzieję, że wkrótce znowu się zobaczymy.

Pozdrawiam,
Oliwia


(1)
Wesołych świąt dla was i waszej rodziny. Życzę wam wiele miłości i zrozumienia.

Podobne wypracowania do Letter to a friend - Christmas wishes - List do przyjaciela - życzenia bożonarodzeniowe