Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Many people visit museums when they travel to new places. Why do you think people visit museums? (opinion) - Wielu ludzi podróżując, zwiedza muzea. Jak myślisz, dlaczego to robią? (opinia)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Exploring and visiting new places is something that people love to do. It has many benefits. It has been said: 'He that travels far knows much'. When you are visiting new countries you learn how to integrate and adapt to new situations. You also learn about different cultures. Many people visit museums when they travel to interesting places. What's the purpose of doing that?

First of all, we always want to know more (as much as we can) about cultural heritage of other countries, regions and nations. In a museum you can see many artifacts that have been inherited from the past generations. Museums play an important part in creating culture and they are attracting many visitors and tourists. Some of the displays are really unique and irreplaceable. Objects are extremely important for people who appreciate studying history. Objects also 'validate' many common memories.

Secondly, many people visit museum just for fun. There are plenty of entertainment museums like Wax Museum in London, Sex Museum in Amsterdam or Hollywood Entrainment Museum in Los Angeles. You can admire absolutely breathtaking and outstanding collections there. Exhibits include the original objects from 'Start Trek', erotic paintings or wax figures of famous people and contemporary celebrities. It...

Tłumaczenie

Odkrywanie i zwiedzanie nowych miejsc to coś, co każdy uwielbia robić. Ma to wiele zalet. Mówi się, że podróże kształcą. Kiedy odwiedzasz nowy kraj uczysz się integracji, jak przystosować się do nowej sytuacji oraz zdobywasz wiedzę na temat odmiennej kultury. Wiele ludzi, zwiedzając inne kraje, decyduje się na wizytę w muzeum. W jakim celu?

Po pierwsze, chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o dziedzictwie kulturowym tego kraju, regionu czy narodu. W muzeum możemy znaleźć wiele artefaktów odziedziczonych po poprzednich pokoleniach. To ważna część kultury, która przyciąga wielu zwiedzających i turystów. Niektóre z wystaw są niezwykle unikalne i niepowtarzalne. Obiekty muzealne to niezwykle cenny obiekty dla tych, którzy cenią historię, „utwierdzają” one również liczne wspólne wspomnienia.

Po drugie, ludzie zwiedzają muzea dla zabawy. Istnieje wiele muzeów rozrywki takich jak chociażby Muzeum Figur Woskowych w Londynie, Muzeum Seksu w Amsterdamie, czy hollywoodzkie muzeum rozrywki w Los Angeles. Można tam podziwiać absolutnie zapierające dech w piersiach kolekcje. Ekspozycje zawierają np. oryginalne przedmioty ze „Start Treka”, erotyczne obrazy czy woskowe figury reprezentujące sławy i współczesnych celebrytów. Nie ulega wątpliwości, że każdy będzie się tam świetnie bawił.

Co więcej, wielu ludzi nie lubi spędzać zbyt dużo czasu w hotelu czy na plaży. Po trzech dniach pływania, opalania i zajadania się lodami zaczynają się po prostu nudzić. Na przykład wielu turystów jedzie do Egiptu nie tylko ze względu na doskonałą okazję do ponurkowania. Wielu zwiedzających decyduje się na jedno- czy dwudniową wycieczkę do Kairu albo Luxoru. Wejście do środka piramid, zobaczenie na własne oczy klejnotów Kleopatry i zrobienie sobie zdjęcia ze Sfinksem to jedne z najfantastyczniejszych doświadczeń.

Ponadto wizyta w muzeum może być świetną lekcją historii. Daje wiedzę o innych narodowościach i miejscach. Możesz tak naprawdę zobaczyć, jak żyli ludzie w minionych wiekach oraz co zwykli robić. Jestem pewna, że odwiedziny muzeum są o wiele bardziej ekscytujące i pomocne niż czytanie książek historycznych.

Podsumowując, chciałabym wspomnieć, że ja sama uwielbiam chodzić do muzeów. Pomaga mi to poczuć atmosferę miejsca i lepiej wczuć się w mentalność mieszkańców kraju, który decyduję się odwiedzić – dowiaduję się, jakie były ich losy oraz co jest dla nich naprawdę ważne.

Podobne wypracowania