Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Time, passing time: description of a picture - Czas, upływający czas: opis obrazka

time, passing time, time of life, feelings, future, picture, description, picture description

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

This picture shows a hourglass which symbolizes passing time, also the fact that human lives are really frail and always scarred by death. There is nothing else in this photo perhaps in order to draw people's attention and to shock them even more. The most important thing is everyone can read the picture in a different way. It could be seen just as a very nice artistic photograph, a reminder that we always have too little time left or that we should live our lives to the fullest.

Time measures our days, month and years, so I think it is crucial for us. We always count days, have to be punctual, have an exact period of time to perform certain tasks, make appointments and so on. People live from meeting to meeting, from one travel to another. We always say: 'I cannot be late, I start something in an hour'. The quicker we live, the faster time passes, which is – I believe – more important than another useless meeting. If someone doesn't care for time passing, it means they probably lead a very relaxed life or are already retired, so they don't have to count every hour. Peace is 'timeless'.

I wish time would stop sometimes for a while, so I would not have to do everything in such a hurry and could actually appreciate some of the moments that come and go...

Tłumaczenie

Na tym rysunku możemy zobaczyć klepsydrę, która symbolizuje przemijanie czasu, również to, że ludzkie życie jest zawsze naprawdę kruche i naznaczone przez śmierć. Nie ma nic innego na tym obrazku, ponieważ taki sposobem wywiera na ludziach większe wrażenie. Najważniejsze jest to, że każdy może odczytać coś innego z tego rysunku. Może wydawać się tylko bardzo ładną artystyczną fotografią, przypomnieniem, że zawsze zostało nam niewiele czasu i że powinniśmy żyć jak najpełniej.

Czas mierzy nasze dnie, miesiące i lata, więc sądzę, że jest ważny. Zawsze liczymy dni, musimy być punktualni, mamy wyznaczony czas na zrealizowanie określonych zadań, ustalenie spotkań itd. Ludzie żyją od spotkania do spotkania, od jednej podróży do innej. Zawsze mówimy: „Nie mogę się spóźnić, zaczynam coś za godzinę”. Im szybszy jest nasz styl życia, tym szybciej mija czas, który – jak sądzę – jest ważniejsze od kolejnego bezużytecznego spotkania. Jeżeli ktoś nie zauważ upływu czasu, prawdopodobnie prowadzi bardzo luźny styl życia albo jest już na emeryturze, więc nie musi liczyć każdej godziny. Pokój jest „bezczasem”.

Chciałabym, żeby czas czasami się zatrzymał, żebym nie musiała robić wszystkiego w takim pośpiechu i w końcu docenić momenty, które przychodzą i odchodzą tak szybko, że to prawie niewiarygodne. Dobre rzeczy przychodzą i odchodzą i tak samo mija czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi. To nawet trochę śmieszne, że zawsze, kiedy fajnie spędzasz dzień, czas leci jak szalony, zaś kiedy robisz coś nudnego, czujesz jakby trwało to wieczność. Wolałabym, żeby było na odwrót.

Przemijanie oznacza również dorastanie, zrozumienie oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Każdego roku mamy kolejną szansę zrobienia czegoś nowego i doświadczenie nowych rzeczy. Z biegiem czasu zmieniamy się my i nasz świat także. Więc, na końcu, uważam, że przemijanie może być zarówno dobrą, jak i złą rzeczną, może być przydatne lub bezużyteczne.

Podobne wypracowania