Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Pieśń o Rolandzie” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Pieśń o Rolandzie” to średniowieczna opowieść o wspaniałym rycerzu, który dla swojego króla oraz kraju jest gotowy oddać życie. Do dziś utwór ten stanowi źródło wiedzy o ideale średniowiecznego wojownika.

Roland to główny bohater utworu. Mężczyzna jest francuskim rycerzem i służy Karolowi Wielkiemu. Dowodzi jednym z oddziałów wojska i wśród innych rycerzy znany jest jako dobry i odważny wódz. Roland to silny i dobrze zbudowany mężczyzna. Posiada nieprawdopodobną siłę fizyczną, dlatego niewielu wojowników jest w stanie mu dorównać. Bohater utworu to odważny człowiek. Niczego się nie boi, nie waha się przed walką.

Jego celem jest przede wszystkim zniszczenie wroga oraz obrona kraju. Warto dodać, iż Roland jest wyznawcą religii chrześcijańskiej, czym bardzo się szczyci. Uważa on, iż walczy także w imię Boga, dlatego powinien zwyciężyć. Mimo wielu zalet, bohater wydaje się  czytelnikowi nieco zarozumiały i zbyt pewny siebie. Być może były to jednak cechy konieczne, aby stać się dobrym wojownikiem.

Roland stanowi ideał średniowiecznego rycerza, ponieważ nawet w obliczu śmierci zachowuje się godnie. Umierając wspomina jeszcze wartości, którymi kierował się w życiu, takie...

Podobne wypracowania