Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Paweł „Hymn o Miłości” - wizja miłości chrześcijańskiej według świętego Pawła. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mijają lata, pokolenia, ludzie przychodzą i odchodzą, miliony par zawarło związek małżeński, a hymn nadal brzmi. „Hymn o Miłości” - taką nazwę nadała mu historia - jest utworem, przy którym rodziły się uczucia i związki od setek lat. Choć niezliczone zastępy poetów próbowały stworzyć dzieło wielkie, dzieło o miłości, dzieło, które przetrwa choćby wiek, jedynie jemu, żołnierzowi z Tarsu, się to udało.

Miliony krytyków są zgodne: jest to najpiękniejszy erotyk od czasu starotestamentowej „Pieśni nad Pieśniami”. Warto przy tym pamiętać, iż wyraz „erotyk” jest dziś mocno zniekształcony znaczeniowo. Podczas gdy obecnie nabrał znaczenia ściśle związanego z ludzką seksualnością, etymologicznie oznacza utwór traktujący o miłości. „Hymn…” bez cienia wątpliwości jest dziełem o miłości, dziełem doniosłym, a przy tym skondensowanym do kilkudziesięciu wersów.

Ten niezwykły fragment Biblii, a konkretnie - jednego z listów Apostoła Pogan, Świętego Pawła, jest wyrazem genialnej w największej prostocie myśli o tym, kim jest Bóg. Adresatem tej Świętej Księgi chrześcijan byli neofici, poganie, którzy niedawno przyjęli chrzest i Dobrą Nowinę o Mesjaszu, który...

Podobne wypracowania