Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Paweł „Hymn o Miłości” - obraz miłości wyłaniający się z hymnu św. Pawła. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kompromis to bardzo rzadko brzmiące dziś słowo. Jest to tym bardziej dziwne, że dziś nieomal wszystko nosi jego znamiona, a wraz z nim współistnieją te trzy wyrazy: konformizm, relatywizm i subiektywizm. Nie będzie to wykład o wyrazach pochodzenia łacińskiego, tylko wstęp do prostej prawdy: dziś miłość, przyjaźń i wszelkie inne uczucia, które wiążą się z ryzykiem ich okazania i wykorzystania przez inne osoby, są kompromisowe, niepełne, warunkowe. Jednakże żył kiedyś wielki Nauczyciel Miłości, bez fałszu wyjaśniający, jaka ona jest. Jest cierpliwa bez wyjątków, łaskawa w każdej chwili, nie zazdrości nigdy. Miłość zatem nie zna słowa „kompromis”.

My, dzieci z współczesnego dworca ZOO, zwanego częściej globalną wioską, jesteśmy jak Adam i Ewa po wygnaniu z Raju. Możemy wszystko, umiemy wszystko. Stawiamy się na równi z Bogiem i śpiewamy na własną cześć hymny uwielbienia. Wszystko już zostało powiedziane i wszystko jest napisane, każde dziełko już istnieje, a reszta to plagiat tego, co stworzono. Powiedziano nawet niedawno: „(...) ja już wiem, że koniec świata będzie za naszego życia. Skąd? Bo powstały już wszystkie możliwe gatunki muzyki i już nikt niczego nowego nie wymyśli”.

My - duże dzieci - umiemy pisać...

Podobne wypracowania