Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Tajemniczy ogród” - dalsze losy dzieci z książki Frances Hodgson Burnett

Od kilku dni w posiadłości Misselthwaite panowało wielkie ożywienie. „Collin Craven potrafi chodzić!” – ta informacja przekazywana z ust do ust pomiędzy wszystkimi domownikami stała się najważniejszą wiadomością ostatnich dni. Mary, Dick i Colin świętowali jeszcze huczniej – biegali za kolorowymi motylami, wciąż zajmowali się tajemniczym ogrodem, który tak naprawdę nie był już tajemniczy, ale wciąż należał tylko do nich. Mary nadal strzegła klucza do ogrodu. Nikt nie wchodził tam bez jej pozwolenia, nikt też nie śmiałby tego zrobić – w końcu to ona nadała mu nowy, niepowtarzalny kształt.

Codziennie przychodzili tutaj pielęgnować kwiaty, grabić jesienne liście, wykopywać cebulki roślin, które na wiosnę miały ponownie przeobrazić się w kolorowy dywan kwiatowy. Colin pracował najciężej. Wyciskał z siebie siódme poty. Był zmotywowany tym, że jego ojciec postanowił wrócić do posiadłości i zaopiekować się zapomnianym synem. Wszystkie swoje interesy powierzył zaufanemu zarządcy, zaś najważniejsze sprawy załatwiał osobiście w ciągu poranka.

Większość dnia spędzał z ozdrowiałym Colinem, ćwierkającą bezustannie Mary i rozmawiającym ze zwierzętami Dickiem. Często wspólnie przechadzali się wśród drzew i...

Podobne wypracowania