Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Którego z bohaterów literackich zabrałbyś na bezludną wyspę? Dlaczego?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bezludna wyspa z pewnością stanowi pewne wyzwanie dla pomysłowości, przedsiębiorczości i zaradności człowieka, który jest zmuszony poradzić sobie w zupełnie nowych dla siebie okolicznościach. Lądując na obcej ziemi pełnej tajemnic, człowiek cechować się musi odwagą i determinacją, aby przeżyć.

Z drugiej strony, samotność na wyspie zmusza do wielu przemyśleń. Niezapomniana przygoda, jaką z pewnością byłby samotny pobyt na wyspie może okazać się przełomowa dla rozwoju osobistego. Przemyślenia z dala od cywilizacji i gwaru miasta mogą pomóc spojrzeć na życie z całkiem innej perspektywy.

Osobą, która przeżyła bardzo podobną sytuację jest oczywiście Robinson Cruzoe. Bohater powieści Daniela Defoe pt. „Przypadki Robinsona Cruzoe” potrafił poradzić sobie w ekstremalnej sytuacji. Nie poddał się strachowi, ale od razu czynnie przystąpił do działania, które umożliwiło mu dalszą egzystencję na nieznanym lądzie. Nie poddał się mimo wielu klęsk i niepowodzeń oraz potrafił wykrzesać z siebie na tyle energii i chęci do działania, by wytworzyć sobie warunki zbliżone do cywilizowanych.

Robinson wykracza poza pragnienie zapewnienia sobie przyzwoitych warunków bytowych. Kiedy udaje mu się ocalić Piętaszka, nie czyni go podległym...

Podobne wypracowania