Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis lasu zimą

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Las, który chciałabym/chciałbym opisać, jest największym w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to miejsce niezwykłe, niektórzy mówią, że nawet zaczarowane. Szczególnie pięknie wygląda zimą, kiedy to śnieg przykrywa białą warstwą szatę roślinną, a dookoła przestrzeń wypełnia cisza. Las ten nazywany jest Zaczarowanym Uroczyskiem, chociaż wbrew swojej mylącej nazwie, jest to miejsce, które tętni życiem – roślinnym i zwierzęcym.

Zima nie jest bynajmniej porą roku, w której cały las zamiera i zapada w sen zimowy. Wciąż możemy dostrzec wiewiórki skaczące po gałęziach drzew i składające znalezione orzechy do swoich norek. Z głębi dobiega nas dźwięk układających się do snu niedźwiedzi, odgłosy odlatujących do ciepłych krajów ptaków, bobrów budujących tamy na leśnym strumieniu. Polska zima w Zaczarowanym Uroczysku jest pełna niespodzianek, ale i faktycznie ma w sobie coś niezwykłego, oryginalnego.
     
Podszycie leśne składające się z uschniętych liści, które opadły z pobliskich drzew na grunt, z twardych brązowych szyszek, igliwia, odłamków konarów i mniejszych gałęzi, które zatarasowują przejście w mniej dostępnych miejscach. Gdzieniegdzie...

Podobne wypracowania