Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jadwiga Korczakowska „Spotkanie nad morzem” - charakterystyka Danusi

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Danusia Gawlikówna jest bohaterką powieści „Spotkanie nad morzem”. Poznajemy ją, gdy przyjeżdża na wakacje i poznaje Elzę.

Danusia jest postacią o niezwykłej urodzie. Drobnej budowy, szczupła – wygląda bardzo delikatnie i subtelnie. Pobyt nad morzem jej służy, bohaterka pięknie się opaliła dzięki spacerom po plaży. Wiemy również, że dziewczynka ma pewne problemy zdrowotne, często choruje, a ostatnio przeszła anginę.

Danusia stanowi dla czytelnika swoistą zagadkę. Z jednej strony jest zarozumiała, trochę zbyt pewna siebie, potrafi jednak zaprzyjaźnić się z niewidomą Elzą. Myślę, iż znajomość z nową koleżanką korzystnie wpłynęła na Danusię. Początkowo dziewczynka nie była zadowolona ze swoich wakacji, nie podobała się jej plaża ani morze. Lubiła samotność, ale tu wydawało jej się zbyt pusto i cicho. Trochę obrażona z powodu nieudanego wyjazdu, nie szukała towarzystwa innych dzieci, sama spacerowała po plaży, sama się także bawiła. Wydaje nam się trochę wyniosła, ma o sobie zbyt wygórowane mniemanie. Źle myśli o miejscu, w którym się znalazła, jest prawie przez cały czas niezadowolona. Zauważamy jej zarozumiałość, kiedy bawi się sama, ponieważ uważa, iż jest samowystarczalna.

Wszystko to jednak zmienia się, gdy...

Podobne wypracowania