Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jaś i Małgosia - opowiedz historię Jasia i Małgosi

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Jaś i Małgosia” to baśń braci Grimm. Opowiada historię rodzeństwa, które przeżyło ciekawe historie i z powodzeniem pokonało różne trudności.

Jaś i Małgosia mieszkali z rodzicami na skraju lasu. W domu brakowało jedzenia, dlatego macocha nakazała ojcu wyprowadzenie dzieci w głąb lasu i porzucenie ich. Początkowo mężczyzna opierał się, ale w końcu uległ złej żonie. Rodzeństwo usłyszało rozmowę rodziców, więc dzielny chłopiec postanowił zadbać o bezpieczeństwo swoje i siostry. Gdy dorośli usnęli, Jaś wyszedł przed dom i nazbierał białych kamyków. Następnego dnia w drodze do lasu rozrzucał je za sobą tak, aby zaznaczyć trasę. Rodzice zaprowadzili dzieci bardzo daleko od domu i zostawili, zapewniając, że wrócą po nie wieczorem. Mijały godziny, ale nie wracali. Gdy nastała noc Jaś i Małgosia ruszyli po śladach, które wyznaczały kamyki. Dzieci, ku radości ojca, wróciły do domu, ale jakiś czas później, kiedy znowu zabrakło jedzenia, macocha ponownie rozkazała, by jej mąż porzucił rodzeństwo w lesie. Słysząc także i tę rozmowę, chłopiec chciał nazbierać białych kamyków, jednak kobieta zamknęła drzwi.

Zmartwione dzieci z niepokojem czekały na nadchodzący dzień. Rankiem rodzice zaprowadzili je do lasu....

Podobne wypracowania