Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postawa Judyma - Czy „Judymowie” są dziś potrzebni? - Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Główny bohater powieści Stefana Żeromskiego jest młodym lekarzem. Tomasza Judyma cechują przede wszystkim bezinteresowność w niesieniu pomocy, szlachetność, kompetencja w swoim zawodzie i empatia dla najuboższych. Judym pragnął poprawić warunki życia robotników i nędzarzy, dla tej idei poświęcił nawet swoje szczęście osobiste. 

Uważam, że Judymowie są dziś bardzo potrzebni. W XXI wieku świat szybko postępuje naprzód, jednak wielu ludzi za nim nie nadąża. Bezrobocie, bieda, ciężkie warunki życia- to codzienność bardzo wielu ludzi. Ciągłe wojny, klęski żywiołowe i głód zamieniają życie ludzi w prawdziwe piekło. Wtedy potrzebny jest ktoś, kto tak jak Judym będzie bezinteresownie niósł pomoc i dobre słowo, kto pochyli się nad człowiekiem potrzebującym pomocy. 

W dzisiejszych czasach trudno o pomoc, za którą nie kryje się chęć zysku lub czyjeś prywatne interesy. Ludzi wykorzystują często tragedię innych, aby sami wzbogacić się lub wypromować. Tomasz Judym pomagając najbiedniejszym naraził się na wykluczenie ze środowiska warszawskich lekarzy, popadł w konflikt z właścicielami sanatorium w Cisach, stracił miłość Joanny Podborskiej. Poświęcił więc bardzo wiele, aby pomóc choćby kilku ludziom i nie pragnął...

Podobne wypracowania