Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Zapałka na zakręcie” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Zapałka na zakręcie” to wspaniała historia dla młodzieży, która przedstawia historię młodych ludzi oraz ich problemy.

Główną bohaterką powieści jest Magdalena, zwana Madą. Dziewczyna ma siedemnaście lat, jest bardzo ładna, zadbana i atrakcyjna. Jej uroda jest delikatna, Mada to bardzo naturalna dziewczyna. Bohaterka jest nieco nieśmiała i zamknięta w sobie. Bardzo cierpi po rozwodzie rodziców, ze swoim ojcem nie ma prawie w ogóle kontaktu. Nieustannie obiecuje on, że znajdzie czas dla córki, ale ostatecznie nigdy tych obietnic nie dotrzymuje. Najlepszą przyjaciółką Mady bez wątpienia jest jej babcia. Kobieta dużo rozmawia z wnuczką, poświęca jej czas, pomaga w rozwiązaniu problemów.

Dziewczyna jest bardzo wrażliwa i uczuciowa. Widzimy to przede wszystkich w jej kontaktach z ukochanym chłopakiem, Marcinem. Mada darzy go naprawdę ogromnym uczuciem, Marcin jest dla niej niezwykle ważny. Choć popełnił w życiu błędy, bohaterka pomaga mu i zmienia na lepsze. Widzimy więc, że dziewczyna jest mądra i odpowiedzialna i refleksyjnie pochodzi do życia.

Marcin to chłopak, którego Mada poznała na wakacjach. Ma on nieciekawą przeszłość, dopuścił się kradzieży, zdarzyło mu się też nadużywać alkoholu. Mimo to,...

Podobne wypracowania