Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Mała księżniczka” Frances Hodges Burnett - Czy Sara Crewe mogłaby być moją przyjaciółką?

Każdy człowiek pragnie mieć przyjaciela. Otacza nas bardzo wiele osób, jednak bardzo często w tym tłumie ludzi czujemy się samotni. Wśród dużej grupy osób, które codziennie spotykamy jest wielu naszych kolegów, są znajomi a także osoby, o których prawie nic nie wiemy, bo widujemy ich tylko podczas zakupów lub spacerów w parku. Choć dużo wokół nas osób, to przyjaciół wśród nich jest niewielu. Mamy duże szczęście jeśli jest choć jeden.

Sarę Crewe, bohaterkę powieści pt: „Mała księżniczka” można nazwać przyjaciółką od serca. Każdy człowiek marzy, by choć raz w życiu spotkać osobę, która będzie potrafiła okazać tyle serca i to zupełnie bezinteresownie, tak jak robiła to bohaterka stworzona przez Frances Hodges Burnett.

Akcja powieści dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. Widzimy jednak, że problemy dzieci przedstawione w książce są wciąż aktualne. Podobnie jak dawniej musimy chodzić do szkoły i nie zawsze wszystkiego możemy się nauczyć. Wspaniale byłoby mieć osobę, która by wytłumaczyła trudne tematy. Przyjacielowi łatwiej byłoby się przyznać do problemów w nauce, przyjaciela nie trzeba się wstydzić. Sara nigdy  z nikogo się nie wyśmiewała, choć jedna z jej przyjaciółek, Ermengarda, maiła duże trudności w zapamiętywaniu lekcji. W Sarze podoba mi się najbardziej jej wyobraźnia i zdolność do opowiadania historii. Ona  zawsze miała jakąś ciekawą i piękną historię do opowiedzenia. Z taką przyjaciółką miło można by spędzać czas.

Podobnie jak dawniej, dzisiaj też dzieci czują się czasem niezrozumiane przez rodziców. Wtedy bardzo potrzebujemy kogoś, komu można by powierzyć sekrety i tajemnice. Sara umiała pocieszyć każdego. Wspaniale poradziła sobie z małą Lotką, podczas gdy nawet opiekunki nie umiały uspokoić płaczącej dziewczynki.

Chciałbym mieć taką przyjaciółkę jak Sara Crewe. Myślę, że mogłabym się dużo od niej nauczyć. Na przykład tego,jak Sara traktowała innych. Nigdy nikogo nie obrażała, nie robiła na złość. Wiem, że to bardzo trudne, zwłaszcza jeśli się kogoś nie lubi, ale może z taką przyjaciółką byłoby łatwiej.

Podziwiam Sarę Crewe i żałuję, że  możemy być przyjaciółkami tylko w mojej wyobraźni. Będę jednak wracała do tej książki i może kiedyś stanę się choć trochę podobna do opisanej w niej bohaterki.

Podobne wypracowania do „Mała księżniczka” Frances Hodges Burnett - Czy Sara Crewe mogłaby być moją przyjaciółką?