Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Mała księżniczka” Frances Hodges Burnett - Czy Sara Crewe mogłaby być moją przyjaciółką?

Każdy człowiek pragnie mieć przyjaciela. Otacza nas bardzo wiele osób, jednak bardzo często w tym tłumie ludzi czujemy się samotni. Wśród dużej grupy osób, które codziennie spotykamy jest wielu naszych kolegów, są znajomi a także osoby, o których prawie nic nie wiemy, bo widujemy ich tylko podczas zakupów lub spacerów w parku. Choć dużo wokół nas osób, to przyjaciół wśród nich jest niewielu. Mamy duże szczęście jeśli jest choć jeden.

Sarę Crewe, bohaterkę powieści pt: „Mała księżniczka” można nazwać przyjaciółką od serca. Każdy człowiek marzy, by choć raz w życiu spotkać osobę, która będzie potrafiła okazać tyle serca i to zupełnie bezinteresownie, tak jak robiła to bohaterka stworzona przez Frances Hodges Burnett.

Akcja powieści dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. Widzimy jednak, że problemy dzieci przedstawione w książce są wciąż aktualne. Podobnie jak dawniej musimy chodzić do szkoły i nie zawsze wszystkiego możemy się nauczyć. Wspaniale byłoby mieć osobę, która by wytłumaczyła trudne tematy. Przyjacielowi łatwiej byłoby się przyznać do problemów w nauce, przyjaciela nie trzeba się wstydzić. Sara nigdy  z nikogo się nie wyśmiewała,...

Podobne wypracowania