Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Edmund Niziurski „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” - streszczenie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego zatytułowanej: „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” jest sympatyczny trzynastolatek mieszkający w Warszawie. Jego historię opowiada nam narrator, który kilkukrotnie miał przyjemność spotkać tego młodzieńca. Zadziwiające okazuje się to, ile niesamowitych wydarzeń może spotkać pozornie zwyczajnego chłopca. Poznajmy więc losy Marka Piegusa.

Jak poznałem chłopca Marka Piegusa, który miał przygody z byle czego
W tym fragmencie narrator opisuje swoje pierwsze spotkanie z tytułowym bohaterem. Bardzo frapująca była dla niego mina chłopca, który zawsze wyglądał jak ofiara kumulacji nieszczęść. Po odbytej z nim rozmowie okazało się, młodzieniec sam zapewniał, że ma „straszne przygody z byle czego”.

Przygoda pierwsza, czyli niesamowite i niewiarygodne okoliczności, które sprawiły, że Marek Piegus nie odrobił lekcji

Narrator spotkał tytułowego bohatera w Lasku Bielańskim. Siedział on pod kocem na ławce. Zapytany o przyczynę tego stanu odpowiedział, że uciekł z domu i miał płynąć czółnem w dół Wisły, ale uciekanie mu się znudziło. Spotkał w parku kolegów i skakali o tyczce, co skończyło się dla Marka skręceniem nogi. Przyczyną jego ucieczki było to,...

Podobne wypracowania