Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mowa sądowa w obronie Zenona Ziembiewicza - „Granica” Zofii Nałkowskiej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szanowna ławo przysięgłych!

Na temat zasiadającego na ławie oskarżonych Zenona Ziembiewicza można powiedzieć wiele dobrych rzeczy. Wszyscy wiemy, jakim był prezydentem, czego dokonał, jakim był człowiekiem. Oskarżony jest on o zniszczenie życia Justyny Bogutówny i podjęcie nieszczęśliwej decyzji o strzelaniu do robotników, ale proszę państwa, czy naprawdę mamy prawo, aby tak jednoznacznie oskarżać i skazywać Zenona? Czy wszystkie okoliczności jego postępowania zostały całkowicie wyjaśnione? Nie jestem tego taka pewna, dlatego w tym miejscu chciałabym państwu przedstawić prawdziwą twarz byłego prezydenta naszego miasta.

Nie wszystkim wiadomo, że człowiek ten, znany każdemu z nas, miał bardzo ciężkie dzieciństwo. Pochodził z ubogiej rodziny. Jego rodzice w ogóle się nim nie zajmowali, nie mógł na nich liczyć w żadnej sytuacji. Przez praktycznie całe dzieciństwo pozostawał na uboczu. Od dziecka wyróżniał się takimi cechami jak: pracowitość, ambicja oraz wytrwałość. Musiał walczyć o swoje przetrwanie w tym pełnym niebezpieczeństw świecie.  
    
Na studia, które brutalnie przerwała wojna, musiał wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni, uczciwie na to zarabiał i dzięki wykształceniu wybił...

Podobne wypracowania