Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Melchior Wańkowicz „Ziele na kraterze” - charakterystyka głównego bohatera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

King - takie przezwisko nadały dwie małe dziewczynki swojemu tacie, po lekturze „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza. Te dziewczynki to Krysia i Marta Wańkowiczówny, tata to Melchior Wańkowicz, jeden z bohaterów, a zarazem autor powieści pt.: „Ziele na kraterze”.

Melchior Wańkowicz to pisarz, dziennikarz i publicysta. Jego dorobek literacki jest imponujący, a burzliwa biografia zajmuje wiele miejsca w encyklopediach. Ja jednak nie będę charakteryzowała pisarza, będę charakteryzowała człowieka, dla którego sensem życia stały się dzieci.

W powieści pt.: „Ziele na kraterze” poznajemy pisarza od zupełnie innej strony. Pozwala nam on wniknąć w życie jego rodziny, żony i córek. Możemy obserwować jak pojawiające się na świecie kolejno dwie małe dziewczynki zmieniają młodego mężczyznę.

Melchior Wańkowicz wychowywał swoje córki bardzo liberalnie. Od najmłodszych lat zachęcał je do samodzielności. Wychodził z założenia, że dzieciństwo to czas, kiedy mały człowiek chłonie i gromadzi różne pomysły na życie. Swoim córkom starał się ukazywać świat z całą jego różnorodnością. Nie narzucał gotowych sposobów myślenia, ale pozwalał by same mogły wybierać .Organizował dziewczynkom...

Podobne wypracowania