Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mary Lennox - opis postaci. Frances Hodgson Burnett„Tajemniczy ogród”

Główną bohaterką „Tajemniczego ogrodu” F.H. Burnetta jest Mary Lennox. Wśród otoczenia dworu Misselthwaite uważana była za najmniej sympatyczną i najbrzydszą dziewczynkę spośród wszystkich dzieci: „Mary miała drobną, szczupłą twarzyczkę, zawsze naburmuszoną, i jasne, cienkie włosy o żółtawym odcieniu. Jej twarz była również żółta, ponieważ dziewczynka urodziła się w Indiach i często coś jej dolegało”. Praktycznie nie znała swoich rodziców. Ojciec zajmował ważne stanowisko wśród angielskich władz, a matkę obchodziły inne rzeczy, takie jak nieustanne przyjęcia. Oboje nigdy nie zwracali uwagi na córkę. Od niemowlęcia Mary wychowywana była przez hinduską niańkę, której zadaniem było trzymanie jej z dala od nich.

Jako dziewięcioletnie dziecko dziewczynka terroryzowała otoczenie. Była niezwykle samolubna, uparta, nieustannie stwarzała problemy, nie miała serca dla innych, chociaż i inni nie mieli serca dla niej. W miejscu, gdzie umieszczono ją po śmierci rodziców, od razu zraziła do siebie wszystkich. Dano jej przezwisko. Wszystko, co następowało potem przyjmowała albo z kamienną twarzą, albo wybuchem niekontrolowanej wściekłości. Czuła się osamotniona: „Zaczęła się zastanawiać,...

Podobne wypracowania