Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List - cele na nowy rok szkolny

Drogi XYZ,

powoli zbliża się wrzesień a wraz z nim nowy rok szkolny. Może warto byłoby poczynić w związku z tym jakieś postanowienia? W czerwcu byłeś bardzo zadowolony ze swojego świadectwa, ale teraz wspinasz się o kolejny stopień wyżej, dlatego lepiej będzie, jeśli wszystko sobie zaplanujesz.

Szczególnie musisz przyłożyć się do nauki matematyki. Ta dziedzina od zawsze była Twoją achillesową pięta. Jednakże jeśli wykażesz się konsekwencją i starannością, na pewno unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek. Przede wszystkim powinieneś poprawić swoje osiągnięcia w geometrii. Twoje rysunki, chociaż się starasz, są niestaranne i niedokładne. Z obliczeniami jest znacznie lepiej. Dlatego musisz sobie obiecać, że będziesz bardziej się przykładał podczas wykonywania zadań z geometrii. Inne przedmioty nie są dla Ciebie problemem, ale i tak musisz wykazywać się systematycznością.

Jeśli chodzi o inne dziedziny życia szkolnego, to na pewno warto zapisać się do kółka teatralnego. Ubiegłe roczniki osiągały znaczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim, a Ty przecież czujesz się na siłach, by kontynuować ich dzieło. Uważam, że powinieneś także zaangażować się w pomoc w szkolnej bibliotece. Czasem trzeba tam poukładać książki i różne czasopisma. Zapewne może to być ciekawa przygoda, a w Twoich rękach niewątpliwie znajdą się jakieś ciekawe tytuły.

Koniecznie unikaj różnego rodzaju wpadek. Pamiętasz, kiedy musiałeś karnie dyżurować na stołówce podczas dużej przerwy? Niech to wystarczy Ci za przestrogę. Aha, ogranicz wydawanie pieniędzy w szkolnym sklepiku na chipsy. Są bardzo niezdrowe, lepiej zacznij jeść te bułki, które mama wkłada Ci do plecaka każdego ranka.
               
Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia w wyznaczonych celach,
                    Twój XYZ

Podobne wypracowania do List - cele na nowy rok szkolny