Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - charakterystyka Ruth Sonnenbruch

Ruth Sonnenbruch to znacząca postać z dramatu Leona Kruczkowskiego „Niemcy”. To córka profesora Sonnenbrucha i jego żony Berty, siostra Willego, szwagierka Liesel. Jest artystką podróżującą po Europie. Ze względu na swoje zajęcie bardzo by chciała, żeby ludzie ją lubili i okazywali jej szacunek. Widać to już na samym początku, kiedy z towarzyszącym jej oficerem odwiedza przydrożną oberżę. Pracująca tam francuska dziewczyna Fanchette, nie jest zachwycona obecnością Niemki, która wyczuwa to i także nie pała do niej sympatią. Dziwi więc fakt, że Ruth idzie zamiast Fanchette na egzekucję partyzantów, gdzie zginąć ma ojciec Francuzki. Być może to przejaw litości i współczucia dla tych, którzy muszą oglądać śmierć bliskich. Można to także odczytać jako chęć uczestniczenia w tego typu wydarzeniu.

Ruth bardzo kocha rodziców. Zawsze stara im się coś przywieźć z podróży. Z podróży do Francji przywozi ojcu koniak, którym on jednak gardzi ze względu na pochodzenie. Mimo wad, kocha ojca i wspiera go w karierze naukowej.

Dziewczyna nie interesuje się kwestią wojny. Żyje tylko dla siebie i spełnia swoje marzenia. Z pozoru chłodna i zdystansowana do życia dziewczyna, wykazuje dużo dobroci i odwagi,...

Podobne wypracowania