Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój ulubiony kolor wiosny - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Po długich miesiącach zimy, kiedy jest szaro i ciemno, natura zaczyna budzić się do życia. Dni stają się coraz dłuższe, słońce świeci coraz mocniej. Śnieg topnieje, zaczyna wyrastać trawa i pierwsze kwiaty. Jeszcze zanim zniknie śnieżna pokrywa, pojawiają się przebiśniegi. Te kwiaty mają biały kolor. Nadejście wiosny to jednocześnie koniec szarości i nudy. Wiosna oznacza wiele nowych barw i kolorów. Trawa jest zielona, wyrastające kwiaty żółte, czerwone i białe. Przylatują ptaki, pojawiają się motyle, pszczoły i inne owady. Świat budzi się do życia.

Moimi ulubionymi kolorami wiosny są zieleń, czerwień i żółć. Zieloną trawą pokrywają się łąki i pola, zielone są pąki na drzewach i krzewach, które zamieniają się potem w liście. Pierwsza, wiosenna zieleń jest bardzo soczysta i najpiękniejsza. Taki odcień lubię najbardziej, potem barwa liści i trawy robi się ciemniejsza, jakby zgaszona i nie jest już taka ładna. Wiosenny krajobraz jest radosny i miły dla oka, właśnie dlatego, że dominuje w nim kolor zielony. Nie od dziś wiadomo, że ta barwa uspokaja i jest ukojeniem dla wzroku.

Z wiosną nierozerwalnie kojarzą się święta Wielkanocne. Jednym z symboli nadchodzącej Wielkanocy jest sianie rzeżuchy, którą...

Podobne wypracowania