Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój ulubiony kolor wiosny - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Po długich miesiącach zimy, kiedy jest szaro i ciemno, natura zaczyna budzić się do życia. Dni stają się coraz dłuższe, słońce świeci coraz mocniej. Śnieg topnieje, zaczyna wyrastać trawa i pierwsze kwiaty. Jeszcze zanim zniknie śnieżna pokrywa, pojawiają się przebiśniegi. Te kwiaty mają biały kolor. Nadejście wiosny to jednocześnie koniec szarości i nudy. Wiosna oznacza wiele nowych barw i kolorów. Trawa jest zielona, wyrastające kwiaty żółte, czerwone i białe. Przylatują ptaki, pojawiają się motyle, pszczoły i inne owady. Świat budzi się do życia.

Moimi ulubionymi kolorami wiosny są zieleń, czerwień i żółć. Zieloną trawą pokrywają się łąki i pola, zielone są pąki na drzewach i krzewach, które zamieniają się potem w liście. Pierwsza, wiosenna zieleń jest bardzo soczysta i najpiękniejsza. Taki odcień lubię najbardziej, potem barwa liści i trawy robi się ciemniejsza, jakby zgaszona i nie jest już taka ładna. Wiosenny krajobraz jest radosny i miły dla oka, właśnie dlatego, że dominuje w nim kolor zielony. Nie od dziś wiadomo, że ta barwa uspokaja i jest ukojeniem dla wzroku.

Z wiosną nierozerwalnie kojarzą się święta Wielkanocne. Jednym z symboli nadchodzącej Wielkanocy jest sianie rzeżuchy, którą przyozdabiamy świąteczny stół. Kiełkująca i wzrastająca roślina jest także zielona, tworzy piękny zielony kobierzec na talerzu, gdzie zazwyczaj ją wysiewamy. Zielonym bukszpanem przyozdabia się koszyczki z pokarmem, zanoszonym do poświęcenia.

Czerwony to kolejny wiosenny kolor, który mogę nazwać moim ulubionym. Bardzo lubię czerwone tulipany, czerwone róże, czerwieniące się słońce, zachodzące za horyzontem. Wiosną dni są coraz dłuższe, jest coraz cieplej, dlatego można dłużej spacerować i obserwować zachody słońca i kwitnące kwiaty. Nadejście wiosny to nie tylko nowe barwy w naturze, także ludzie przestają ubierać się w ciemne i szare kolory, nowa pora roku sprawia, że ciekawiej robi się nie tylko w przyrodzie, ale także wśród ludzi.

Kolejnym wiosennym kolorem, który bardzo lubię, jest żółty. Żółte są kwiaty i pąki, na żółto kwitną krzewy. Żółte są wreszcie kurczęta i kaczki, symbole świąt wielkanocnych. Wiosna kojarzy mi się z trzema barwami, jakie wymieniłem. Ale generalnie o pięknie wiosny świadczy niezliczona ilość kolorów, jakie pojawiają się na świecie po smutnej i ubogiej w barwy zimie.

Podobne wypracowania