Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją” - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją” opisuje prawdziwą historię kundelka imieniem Lampo, którego dzieje wpisały się w historię stacji kolejowej we włoskiej miejscowości Marittima. Przyganięty przez zawiadowcę kolei pies jest niezwykle inteligentnym i rozumnym czworonogiem, którego życie ściśle połączone jest z kolejarzami i pociągami.

Lampo jest psem - podróżnikiem. Jego życie wypełniają kolejowe eskapady, które w krótkim czasie rozsławiają go na całe Włochy. Charakteryzuje go wybitna, niemalże ludzka inteligencja. Jest przykładem prawdziwej psiej miłości i wierności, które stawiają psy w rzędzie zwierząt wyjątkowych.

„O psie, który jeździł koleją” jest opowieścią o prawdziwej miłości i oddaniu psa względem człowieka. Dobroć, jaką zawiadowca okazuje swemu pupilowi, okazuje się zarzewiem niezwykłej przyjaźni pomiędzy nimi. Inteligencja Lampo zadziwia wszystkich, lecz jego prawdziwe oddanie ukazane jest w momencie, w którym pies poświęca własne życie by uchronić przed śmiercią małą córeczkę swego pana, Adelę.

Lampo ma bardzo mocny charakter, którego nikomu nie udaje się złamać. Pomimo wielu prób powstrzymania go przed ucieczkami i podróżami...

Podobne wypracowania