Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - Niezwykły świat Ani Shirley - podróż po bezdrożach wyobraźni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ania Shirley bardzo wcześnie straciła rodziców, jako sierota nie miała własnego domu, dlatego tworzyła go sobie w wyobraźni. Bujna fantazja pozwalała jej niejednokrotnie uciec od przykrej rzeczywistości. Dzięki niej świat stawał się piękniejszy. W zwykłych przedmiotach i zdarzeniach potrafiła dostrzegać niezwykłe cechy. Nawała nazwy miejscom i rzeczom, dla niej nic nie było anonimowe. We wszystkim potrafiła dostrzec jakieś pozytywne cechy.

Już pierwszego ranka na Zielonym Wzgórzu, choć miała silne postanowienie, by nie pokochać tego miejsca, które musiała opuścić, nazwała kwiatek rosnący w doniczce i wiśnię rosnącą pod oknem. Pelargonia otrzymała imię Jutrzenka, a drzewo zostało Królową Śniegu. Ponieważ ostatecznie dziewczyna nie została odesłana do sierocińca i całe dzieciństwo spędziła na Zielonym Wzgórzu, kolejne miejsca i przedmioty otrzymywały swoje nazwy, które czyniły je wyjątkowymi. Tak w jej świecie pojawiło się Jezioro Lśniących Wód, Zacisze Słowika, Aleja Zakochanych, Zwierciadło Elfów czy Dolina Fiołków. Ania dostrzegała w miejscach, które dla innych były zupełnie zwyczajne, szczególne piękno.

Ania była osobą bardzo wrażliwą, łatwo się przywiązywała do miejsc i rzeczy. Poprzez...

Podobne wypracowania