Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dom jako ojczyzna - Dom jako miejsce kształtowania osobowości. Rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dom, a ściślej rzecz ujmując rodzina, jest podstawową komórką społeczną niezbędną do prawidłowego rozwoju każdej jednostki. To tutaj uczymy się wszelkich podstawowych umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania – jak chodzenie, mówienie itd. Rodzina jest jednak również źródłem wiedzy o wiele szerszej, dotyczącej współżycia z innymi ludźmi i współtworzenia z nimi zgodnego społeczeństwa.

To właśnie w domu każdy z nas uczy się, jakie prawa i jakie obowiązki czekają na niego w kontakcie z innymi ludźmi. Każda rodzina jest zbiorem indywidualności, osób kierujących się w życiu własnymi poglądami, dlatego to właśnie tutaj mamy okazję nauczyć się szacunku dla odmiennego zdania, który według mnie jest bardzo istotnym elementem każdego dobrze funkcjonującego społeczeństwa. W domu prowadzimy swoje pierwsze spory i rozwiązujemy pierwsze konflikty, podobnie rzecz powinna się mieć również na większą skalę – w kontekście ojczyzny. Nasi rodacy powinni być dla nas jak członkowie rodziny, wobec czego oczywiście nie musimy zawsze w pełni zgadzać się z racjami innych, jednak ich konfrontacja z własnymi poglądami powinna mieć na celu konstruktywną dyskusję, która będzie nas prowadzić ku stałemu rozwojowi.

Szczególnie...

Podobne wypracowania