Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Inny nie znaczy gorszy - rozprawka

Uważam, że inny wcale nie jest gorszy, bywa nawet, iż wręcz przeciwnie. W swojej pracy postaram się udowodnić słuszność tej tezy. 

Na całym świecie nie ma drugiego takiego człowieka, który nie różniłby się od nas. Jaki z tego wniosek? Każdy z nas jest inny, zróżnicowanie osobowości i charakterów pozwala na zawieranie ciekawych znajomości, doświadczenie czegoś nowego. Inny nie znany gorszy, tylko bardzo interesujący, taki, który może pokazać nam coś zupełnie innego. Bardzo często poznajemy ludzi, reprezentujących nieznane nam kultury oraz tradycje. Tak dzieje się zazwyczaj na wakacjach lub podczas podróży. Spotykamy wówczas ludzi, którzy posługują się obcym dla nas językiem, inaczej się ubierają i zachowują. Nie warto odrzucać ich na samym początku, przecież mogą pokazać nam coś nieznanego, ale jednocześnie fascynującego. Nie ważne, że ktoś wygląda dziwnie, nosi śmieszne uczesanie- tego wymaga jego kultura. Należy pamiętać, że poznawanie czegoś innego wzbogaca nasze doświadczenie, poszerzamy wówczas wiedzę i zdobywamy cenne informacje. Jeszcze raz podkreślę, że inny jest tylko ciekawszy, ale nigdy gorszy. Dlaczego jeszcze ktoś różniący się od nas może być niezwykle wartościowy? Ponieważ pomoże nam poznać świat i otaczająca nas rzeczywistość z innej perspektywy, może zwróci naszą uwagę na coś, czego do tej pory nie dostrzegaliśmy. 

Każdy człowiek ma odmienny punkt widzenia, ale jeśli choć raz spróbujemy wczuć się w jego sytuację, to z pewnością tylko na tym zyskamy. Bardzo często poprzez „ innych” ludzie ( niestety) rozumieją chorych. Tak, różnią się od nas, inaczej się poruszają, mówią, czasem dziwnie zachowują. Ale są ludźmi takimi samymi jak my, którzy czują, marzą i kochają. Kiedy myślę o osobach chorych, zawsze przychodzi mi na myśl Myszka, bohaterka powieści „ Poczwarka”. Dziewczynka cierpiała na zespół Downa, nawet swoim rodzicom jawiła się jako osoba gorsza. Ale czytelnik poznał ją z innej strony. Ta niezwykła bohaterka w swoim pokoju rozmawiała z Bogiem, jej nieprzeciętna wyobraźnia pozwala na tworzenie cudownego świata. Choć Myszka była inna, to posiadała wiele zalet i niesamowitych cech.

Myślę, że przytoczone przeze mnie argumenty potwierdzają tezę, iż inny wcale nie znaczy gorszy. Wręcz przeciwnie, ciekawszy, bardziej interesujący, który może pokazać nam, tak zwanym „ normalnym”, że świat jest piękny i ma wiele twarzy. 

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Inny nie znaczy gorszy - rozprawka