Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Inny nie znaczy gorszy - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że inny wcale nie jest gorszy, bywa nawet, iż wręcz przeciwnie. W swojej pracy postaram się udowodnić słuszność tej tezy. 

Na całym świecie nie ma drugiego takiego człowieka, który nie różniłby się od nas. Jaki z tego wniosek? Każdy z nas jest inny, zróżnicowanie osobowości i charakterów pozwala na zawieranie ciekawych znajomości, doświadczenie czegoś nowego. Inny nie znany gorszy, tylko bardzo interesujący, taki, który może pokazać nam coś zupełnie innego. Bardzo często poznajemy ludzi, reprezentujących nieznane nam kultury oraz tradycje. Tak dzieje się zazwyczaj na wakacjach lub podczas podróży. Spotykamy wówczas ludzi, którzy posługują się obcym dla nas językiem, inaczej się ubierają i zachowują. Nie warto odrzucać ich na samym początku, przecież mogą pokazać nam coś nieznanego, ale jednocześnie fascynującego. Nie ważne, że ktoś wygląda dziwnie, nosi śmieszne uczesanie- tego wymaga jego kultura. Należy pamiętać, że poznawanie czegoś innego wzbogaca nasze doświadczenie, poszerzamy wówczas wiedzę i zdobywamy cenne informacje. Jeszcze raz podkreślę, że inny jest tylko ciekawszy, ale nigdy gorszy. Dlaczego jeszcze ktoś różniący się od nas może być niezwykle wartościowy? Ponieważ pomoże...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania