Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Podróże kształcą - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dzięki podróżom ludzie poznają nowe kraje, inne kultury i ciekawych ludzi. Uważam, że odwiedzane nieznanych nam miejsc jest niezwykle kształcące. W swojej pracy postaram się udowodnić tą tezę. 

Przede wszystkim poprzez podróże powiększamy swoją wiedzę. Czytanie książek i oglądanie atlasów geograficznych nie ma nic wspólnego z rzeczywistym poznaniem otoczenia. Dzięki niezapomnianym wyprawom zwiedzamy nowe miejsca, odkrywamy ich historię i uroki. Sprawia to, że pogłębiamy swoją wiedzę na dany temat, uzyskujemy cenne informacje. To skutek czysto praktyczny; byłem, widziałem, więc jestem mądrzejszy, wiem więcej. Podróże są chyba najlepszym sposobem na naukę języków obcych. Powszechnie wiadomo, że najłatwiej przyswoić nieznaną mowę, kiedy przebywa się w środowisku ludzi, którzy się nią posługują. Wtedy automatycznie poznajemy zasady gramatyczne i wzbogacamy słownictwo. Odwiedzając różne kraje możemy nauczyć się aż kilku języków, staniemy się obywatelami całego świata. 

Poszerzy to nasze horyzonty myślowe oraz kulturalne. Podróże kształcą nie tylko ze względu na ich poznawczy charakter, ale pozwalają na zdobycie nowych doświadczeń. Uważam, że najbardziej cennym ich skutkiem jest wejście...

Podobne wypracowania