Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Kwiat paproci - Co bym zrobił, gdybym znalazł kwiat paproci?

Kwiat paproci - Co bym zrobił, gdybym znalazł kwiat paproci?

Legenda głosi, że ten, kto znajdzie kwiat paproci, może mieć absolutnie wszystko, czego zapragnie. Jest to wyjątkowo kusząca perspektywa, bo przecież każdy z nas ma wiele marzeń, których spełnienia pragnie. Kwiat paproci umożliwiłby otrzymanie wszystkiego, o czym się marzy.

Gdybym znalazła kwiat paproci, pewnie długo zanstanawiałabym się, w jakim celu go użyć. Na świecie jest bardzo wiele zła, z którym mógłby on pomóc mi się uporać. Razem moglibyśmy położyć kres chorobom i biedzie, wojnom i przemocy tak, by wszystkim ludziom żyło się lepiej. Wszystkie problemy świata mogłyby zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki. Lecz z drugiej strony, czy takie rozwiązanie byłoby właściwe? Zapewnienie wszystkim ludziom szczęścia wiązałoby się z bardzo wielką ingerencją w istotę świata, a nawet w samych ludzi. Przecież wymagałoby to pozbycia się ludzi złych lub zmiany wbrew ich woli, a to stawiałoby właściciela kwiatu w pozycji Boga. Budzi to moje niepokojące skojarzenia z despotycznymi władcami, których charakteryzowało przekonanie o posiadaniu jedynej prawidłowej wizji świata, przekonanie nieodmiennie prowadzące do zbrodni.

Wydaje mi się, że każdy człowiek posiada w sobie źdźbło egoizmu, który posiadanie artefaktu spełniającego...

Podobne wypracowania