Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy” - charakterystyka Marka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marek Osiński jest głównym bohaterem powieści przygodowej Seweryny Szmaglewskiej pt.: „Czarne Stopy”. Głównie z jego perspektywy i przez pryzmat najważniejszych dla niego wydarzeń śledzimy losy harcerzy z drużyny o nazwie tytułowej dla książki, którzy w czasie wakacji uczestniczą w obozie nieopodal miejscowości Mąchocice w Górach Świętokrzyskich.

Wyjazd zostaje poprzedzony tajemniczym zniknięciem Marka, który - jak się okazuje - został zatrzymany w domu przez ojca-alkoholika nie zgadzającego się na jego uczestnictwo w obozie. Dzięki interwencji kolegów z drużyny oraz jej przełożonego, Andrzeja Wróbla, Marek wsiada jednak do ciężarówki prowadzonej przez ojca jednego z kolegów i udaje się w drogę ku wielkiej przygodzie, jaką zapowiadają wakacje spędzone w górach. Trudna sytuacja rodzinna długo zatruwa jednak głowę chłopca nieprzyjemnymi myślami, przede wszystkim zaś kompleksami wynikającymi ze spotkania kolegów z ojcem i ujawnieniem się jego zachowań.

Na początku Marek nie bierze udziału w zabawach i żartach innych kolegów, wstydząc się otworzyć przed nimi i bojąc komentarzy na temat swojej rodziny. Sytuację komplikuje dodatkowo kradzież mleka i serdelków z obozowej...

Podobne wypracowania