Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przypowieści biblijne - „Przypowieść o wdowim groszu” - streszczenie, interpretacja

przypowieści biblijne, przypowieść o wdowim groszu, Biblia, Nowy Testament

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przypowieści to krótkie teksty pisane prozą, mające prócz sensu dosłownego – również sens symboliczny. Przekazują nam prawdy religijne, filozoficzne, moralne, dają wskazówki jak żyć, niosą umocnienie i pocieszenie. Warto czasami sięgnąć po Pismo Święte i zatrzymać się na chwilę przy którejś z przypowieści; być może okaże się, że jest ona skierowana właśnie do nas.

Jedną z ciekawszych paraboli jest „Przypowieść o wdowim groszu” zamieszczona w Ewangelii św. Łukasza. Jej treść jest prosta w odbiorze, ale zmuszająca do refleksji. Chrystus obserwuje ludzi wrzucających pieniądze do skarbony. Bogaci dawali wiele – głównie jednak to, co im zbywało. Uwagę Jezusa przykuł widok ubogiej wdowy wrzucającej dwa drobne pieniążki. Rzekł wtedy do uczniów: „Zaprawdę powiadam wam, że ta wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem z tego, co im zbywało, wrzucili do darów Bożych, ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie swoje”.

Przypowieść dotyka bardzo ważnej kwestii, a mianowicie – uczciwości naszych darów składanych Bogu, umiejętności wyrzeczenia się czegoś cennego w imię tego, co kochamy. Porusza ona także kwestię prawdziwej wartości naszych...

Podobne wypracowania