Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - interpretacja powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne'a to wspaniała książka o odkrywaniu samego siebie, o szalonej przygodzie, o różnorodności tego świata. Główni bohaterowie, niemal wbrew swojej woli, zostają wciągnięci w wir niezwykłych przygód, która zmusza ich do podróży po całym świecie. Filip Fogg jako angielski dżentelmen, zakłada się z kolegą o to, że w ciągu osiemdziesięciu dni okrąży świat dookoła. Wyrusza w podróż, aby bronić swojego honoru.
     
Jeden zakład całkowicie zmienia życie kilkorga ludzi. Jeszcze nie wiedzą, że podróż, którą przyjdzie im przeżyć, stanie się podróżą w głąb samego siebie. Dla każdej z postaci jest to coś innego. Detektyw Fix śledzi Fogga, a pościg za domniemanym zbrodniarzem jest dla niego kwestią nie tylko honoru, ale i obowiązkiem. Foggowi stwarza możliwość do utarcia nosa zadufanemu koledze z Klubu Reformatorskiego, dla służącego Filipa – Jana, to kolejna uciążliwa zmiana w życiu. Wszystkie te postacie wprawiają w ruch nieoczekiwaną lawinę zdarzeń.
    
Jest to nie tylko wycieczka po nieznanych krajach, ale również metaforyczna wędrówka w głąb własnej świadomości. Podróż zmienia praktycznie...

Podobne wypracowania