Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

K. Hermann, H. Rieck „My, dzieci z dworca ZOO” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

My dzieci z dworca ZOO jest bardzo przejmującym i sugestywnym opisem życia nastoletnich narkomanów w stolicy Niemiec końca lat 70. Ubiegłego wieku. Opis ten  otrzymujemy z relacji Christiane, która na własnej skórze przekonała się, co znaczy nałóg, jak niewyobrażalnie trudną jest walka z nim i jak dramatyczne, wielopłaszczyznowe dramatyczne skutki to ze sobą przynosi.

Książa jest tym bardziej pobudzająca wyobraźnię, że wszystkie postacie i sytuacje są w niej zapisane przez życie. Główna bohaterka przybliża czytelnikowi drogę jaką przeszła od przeprowadzki ze wsi do Berlina, gdzie czekało ich stoczenie się na dno społeczne – mizerne warunki życia, nieustanna agresja w słowach i czynach ojca Christiane wobec córek i żony, rozwód matki i jej związanie się z młodszym partnerem, aż do morderczego odwyku. W tym wszystkim dziewczynka pozbawiona była prawdziwych więzi rodzinnych, bliskości i stabilności.

Nic więc dziwnego, że Christiane w wieku około 13 lat sięga, namówiona przez nowo poznaną koleżankę, po narkotyki, które wówczas robiły zawrotną karierę wśród młodzieży, ale nie tylko. Początkowo lekkie środki zamienia jednak szybko na te ciężkie. Poznany w dyskotece Detlef, w którym...

Podobne wypracowania