Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eric-Emmanuel Schmitt „Oskar i pani Róża” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka E.E. Schmitta pod tytułem „Oskar i pani Róża” opowiada historię dziesięcioletniego Oskara. Jest to chłopiec, który choruje na nieuleczalną białaczkę. Akcja utworu dzieje się w szpitalu i opisuje kilkanaście ostatnich dni pobytu chłopca w szpitalu. O tym, co się dzieje z dzieckiem, dowiadujemy się z listów, które sam pisze, ich adresatem jest Bóg.
    
Ciocia Róża to starsza pielęgniarka pracująca na oddziale, na którym znalazł się Oskar. Wykonuje swój zawód wiele lat i nie jest jej obce ani cierpienie, ani ból. Wszechobecna jest tutaj śmierć, więc wie, jak sobie z nią poradzić. W stosunku do Oskara jest tym, kogo chłopiec w tym momencie najbardziej potrzebuje – dobrym słuchaczem i szczerym przyjacielem.
    
To ona nasuwa pomysł chłopcu, aby ten spróbował opisywać swoje cierpienie w listach do „Szanownego Pana Boga”. Do tej pory młodzieniec nigdy w niego nie wierzył, ale pisanie jako sposób na przelanie swoich emocji, staje się dla niego pewnego rodzaju ratunkiem przed cierpieniem. „Pan Bóg” nie ocenia i nie krytykuje, a tylko wysłuchuje tego, co Oskar ma do powiedzenia i przekazania....

Podobne wypracowania