Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kai Hermann, Horst Rieck „My, dzieci z dworca ZOO” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„My, dzieci z dworca ZOO” to książka napisana przez niemieckich dziennikarzy – Kaia Hermanna i Horsta Riecka – na postawie nagrania zarejestrowanego na taśmie magnetofonowej podczas wywiadu z Christiane F., czyli Christiane Vera Felscherinow.

Berlin Zachodni, koniec lat 70. XX wieku. Christiane F. wraz z rodzicami i siostrą przyjeżdża ze wsi, by w stolicy rozpocząć nowe życie. Ale przeprowadzka powoduje nie tylko rozpad tej czteroosobowej rodziny, ale i upadek głównej bohaterki.

Z opowiedzianej przez samą Christie historii, przeplatanej również relacjami jej matki, wyłania się przerażający dokument tamtych czasów. Dziewczynka w bardzo młodym wieku, podobnie jak wiele dzieci z tamtego środowiska, pragnąc zapomnieć o życiu rodzinnym, które legło w gruzach, sięga po narkotyki. 

„My dzieci z dworca ZOO” to przerażający zapis upadlającego życia, jakie zgotowali sobie młodzi ludzie, w tym Christiane, oraz niemożności zmiany takiego stanu rzeczy. Christiane, Detlef, Babsi, Stella to tragiczne sylwetki dzieci, które poszukując odskoczni od niewdzięcznego i smutnego życia w stolicy znalazły ją w narkotykach. Łatwość z jaką zaczynały swoją przygodę z narkomanią, skontrastowana jest tu...

Podobne wypracowania