Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wywiad z aktorem (wymyślonym) - przykład

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dziś prawdziwych aktorów już nie ma? Rozmowa z Januszem Szaniawskim 

- Pana najlepsze role to te, w których wciela się Pan w postacie dwuznaczne, złe, a nawet demoniczne. Z czego to wynika?

- Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim fizjonomia. W pewnym sensie wygląd aktora predestynuje do pewnych ról, a do pewnych nie. Jeśli zastanowi się pan nad tym, to dojdzie pan do wniosku, że są aktorzy, których wybierano głównie do ról arystokratów czy ludzi sukcesu, a są i tacy, których trudno by w takich kreacjach sobie wyobrazić, za to idealnie nadają się na postacie z nizin. I bynajmniej nie ma żadnego związku z umiejętnościami aktorskimi, bo te u jednych i drugich mogą być zarówno lepsze, jak i gorsze. Druga sprawa to fakt, iż doskonale czuję się, grając bohaterów, u których przeważa raczej zła strona charakteru. Wynika to stąd chociażby, że są to typy charakterologiczne bardzo wyraziste, a przez to można doskonale się w nie wczuć, choć nie ma to nic wspólnego z utożsamieniem się z rolą.

- Jaka kreację aktorską uznaje Pan za najlepszą w swojej karierze?

- Zdecydowanie była to postać Wolanda z „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa....

Podobne wypracowania