Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bolesław Prus „Lalka” - charakterystyka Izabeli Łęckiej. Izabela Łęcka jako przedstawicielka arystokracji

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Izabela Łęcka – bohaterka „Lalki” Bolesława Prusa - to dwudziestopięcioletnia córka Tomasza Łęckiego. Mężczyźni byli oczarowani urodą młodej damy: „ Izabela była niepospolicie piękną kobietą. Wszystko w niej było oryginalne i doskonałe. Wzrost więcej niż średni, bardzo kształtna figura, bujne włosy blond z odcieniem popielatym, nosek prosty, usta trochę odchylone, zęby perłowe, ręce i stopy modelowe”, a Stanisław Wokulski, główny bohater „Lalki” zakochał się w niebieskich, rozmarzonych oczach pięknej dziewczyny.

Izabela pochodziła z arystokratycznej rodziny. Jej dziadek dorobił się ogromnego majątku, który jednak – na skutek wydarzeń politycznych i rozrzutności ojca Izabeli - przepadł. Całe życie młodej kobiety, będącej „ozdobą towarzystwa” upłynęło na spotkaniach w kręgach arystokratycznych. Izabela obracała się w towarzystwie najbogatszych i najznakomitszych ludzi, jak król Włoch Wiktor Emanuel. Wiele podróżowała po świecie, zwiedziła Paryż, Rzym, Wiedeń, Berlin oraz Londyn. Uwielbiała sztukę, szczególnie twórczość Rossiego. Radość przynosiła jej kontemplacja przyrody i wszystkich zjawisk atmosferycznych. Burzę uważała za piękne widowisko wystawione specjalnie...

Podobne wypracowania