Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis podróży - opisz swoją dowolną podróż

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Podróż pociągiem

Zajęłam miejsce w przedziale, w którym jeszcze nikogo nie było, torby położyłam na półce nade mną, a kurtkę powiesiłam na wieszaku z lewej strony. W środku było dość czysto i schludnie. Siedzenia obite były granatowym materiałem, a ponad nimi kontrastowała żółć drewnianego obicia. Na przeciwległej ścianie wisiało lustro.

Do przedziału weszła jeszcze starsza pani, dziewczyna mniej więcej w wieku 23 lat i chłopak. Staruszka usiadła przy samym oknie, ubrana była w szary, gruby sweter zapinany na guziki i niebieską spódnicę w kratę; wyjęła z torebki stosik gazet i długopis, po czym utonęła w krzyżówkach. Chłopak, gdy tylko wrzucił swój nieduży plecak na górę, odłączył się od świata za pomocą wielkich słuchawek, z których dobiegały dźwięki muzyki. Dziewczyna natomiast wyjęła jakieś zeszyty i zaczęła je czytać.

Przez pierwsze pół godziny czytałam zabraną ze sobą książkę, jednocześnie słuchając cichutko włączonej muzyki radiowej, którą uruchomiłam w telefonie. Pociąg delikatnie podskakiwał i łomotał w pędzie. Spoglądałam w okno tylko wtedy, gdy zatrzymywał się na kolejnej stacji, by przeczytać nazwę miejscowości, w której akurat się znajdował. 

W...

Podobne wypracowania