Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - moja ocena powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina to ekscytująca powieść, o której nie da się zapomnieć. Dzięki autorowi wkraczamy w świat dziecięcych marzeń, bogato „upstrzonej” wyobraźni, zabawy, wiecznej radości. Bardzo podobała mi się ta pozycja książkowa i gorąco zachęcam do jej przeczytania. Z pewnością nie będzie to czas zmarnowany, a wykorzystany produktywnie.

Mój podziw wzbudziła zarówno postać Tomka Sawyera, jaki i jego przyjaciel, Huckleberry Finn. Obaj uczestniczą w ważnych dla miasteczka wydarzeniach, chociaż różnią się od siebie niemal całkowicie, przynajmniej sposobem bycia. Tomek to urodzony chuligan -- jest w stanie zrobić wszystko, aby tylko nie iść do szkoły (nawet udawać ból paluszka). Ma również obowiązek chodzenia do szkółki niedzielnej. Wszędzie, gdzie się pojawi, już po chwili panuje zamieszanie, chaos, dezorganizacja naturalnego porządku. W jego obecności zawsze zdarzają się nieoczekiwane zwroty akcji, sytuacje komiczne.

Huck Finn to z kolei młody gagatek wyzwolony z wszelkich zasad. Życie upływa mu na nicnierobieniu. Pali i żuje tytoń, kradnie, śpi w beczkach, jest postrachem wszystkich matek w miasteczku. Dzięki tym dwóm postaciom życie w biednym Saint Petersburgu staje...

Podobne wypracowania