Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Brzechwa był twórcą żyjącym w XX wieku. Właściwie nazywał się Jan Wiktor Lesman. Debiutował – jako autor utworów poetyckich – w 1915 roku. W dwudziestoleciu międzywojennym zasłynął jako autor utworów literackich dla dzieci. „Akademia Pana Kleksa” została wydana w 1939 roku.

Akcja powieści rozgrywa się w bajkowym mieście, na ulicy Czekoladowej.  Akcja przedstawiona jest w formie pamiętnika, którego narratorem jest Adaś Niezgódka – jeden z uczniów akademii. Opisuje on otaczającą go rzeczywistość, w naturalny sposób najczęściej akcentując swoją osobę bądź niecodzienną postać pana Kleksa.

Miejsce akcji – akademia, w której dyrektorem jest pan Kleks – to miejsce ze wszech miar niezwykłe. Dyrektorem jest zawsze uśmiechnięty, niezwykle roztargniony nauczyciel, który swoją pozytywną energią zarażał wszystkich dookoła. O miejsce w szkole mogą ubiegać się tylko chłopcy – i to tylko ci, których imię rozpoczyna się na literę „a”. Każdego ranka chłopców budzi strumień wody spadający na ich twarze. Zajęcia trwają od godziny siódmej, jednak uczniowie nie uczą się matematyki czy angielskiego. Pan Kleks swoim uczniom pokazuje, jak...

Podobne wypracowania