Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do Warszawy - wycieczka do Warszawy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W naszej szkole tradycją jest, że trzecie klasy gimnazjalne jadą na dwie wycieczki w ciągu roku szkolnego. W pierwszym semestrze zwyczajowo udajemy się do Warszawy.

Nasza klasa wyjeżdżała 24 października. Już o szóstej rano spotykaliśmy się przed szkołą, aby szybko wsiąść do przygotowanych dla nas autokarów. Po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w czterogodzinną podróż do stolicy. Na początku większość z nas spała, tylko niektórzy rozmawiali. Po pierwszym postoju nauczycielka poprosiła nas o skupienie. Zwięźle przedstawiła nam plan dzisiejszego dnia. Następnie opowiedziała kilka anegdot związanych z budową i historią Pałacu Kultury i Nauki. Po każdej kolejnej ciekawostce musiała robić przerwę, albowiem cały autokar wybuchał śmiechem. Potem pokazała nam film opowiadający o cywilach walczących w Powstaniu Warszawskim.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce, nie mogliśmy wyjść z zachwytu nad widokiem, jaki dostrzegliśmy. Obok siebie stały zabytkowe budynki, takie jak kościoły czy dworzec PKP oraz ogromne, nowoczesne biurowce. To współistnienie dawnej Polski oraz współczesnego, wielkiego świata tworzyło specyficzny i niepowtarzalny klimat.

Na początku otrzymaliśmy uproszczone, turystyczne mapy stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy...

Podobne wypracowania