Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

J.M. Barrie „Przygody Piotrusia Pana” - charakterystyka Piotrusia Pana

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Piotruś Pan to tytułowy i zarazem główny bohater powieści J.M. Barriego. Jest to jeden z wielu mieszkańców Nibylandii, to on tam sprawuje rządy. Kiedy poznajemy go po raz pierwszy, okazuje się bardzo zadufany w sobie: „Ze wstydem musimy przyznać, że zarozumiałość była jedną z najbardziej wyraźnych cech Piotrusia. Chcąc wyłożyć z pełną szczerością, trzeba powiedzieć, że nigdy nie było bardziej zarozumiałego chłopca. Ale Wendy była wstrząśnięta”.

To niezwykły chłopak, którego do przodu gna ciekawość i wciąż niezaspokojona potrzeba i żądza wspaniałych przygód. Dla nich zrobi wszystko. Lubi się popisywać przed innymi - szczególnie przed Wendy, którą bardzo polubił. Swoją pasją zdobywania świata zaraża wszystkich dookoła. Ze świata zwykłych ludzi zabiera ze sobą Wendy, Janka i Michała - troje rodzeństwa, do wspaniałej krainy Nibylandii, której jest mieszkańcem. To odważny i sprytny chłopak.

Gdy wszyscy przybywają na wyspę, natychmiast zauważają, że to Piotruś Pan tutaj rządzi, a sprawuje swoje rządy niepodzielnie. Cała wyspa zaczyna wprost kipieć, kiedy Piotruś przybywa ze swoimi gośćmi do Nibylandii. Nic nie dzieje się bez wyraźnej zgody czy udziału chłopca. To on decyduje tutaj o wszystkim, co się wydarzy,...

Podobne wypracowania